W zakładach producenta ceramiki zamontowano defibrylatory: nie tylko dla pracowników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2012 11:21

W zakładach Grupy Paradyż - producenta płytek ceramicznych - zamontowano defibrylatory. Umieszczono je na portierniach wszystkich zakładów w Tomaszowie Mazowieckim, Wielkiej Woli i Opocznie.

Pełnomocnik zarządu Grupy ds. systemu zarządzania środowiskowego i BHP Marcin Sobczyk przekonywał, że umieszczenie urządzeń ratujących życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia przy wejściu do zakładów zwiększa ich dostępność i nie ogranicza ich użycia jedynie dla pracowników zakładu.

Zwrócił uwagę, że urządzenie jest proste w obsłudze. Z pomocą wyraźnych, spokojnych poleceń głosowych i łatwych do zrozumienia ikon, defibrylator pokazuje krok po kroku, jak właściwie przeprowadzić akcję reanimacyjną i przypomina o potrzebie zadzwonienia po pogotowie.

- Po podłączeniu, sprzęt medyczny automatycznie diagnozuje stan poszkodowanego i w przypadku chaotycznego migotania mięśni serca przesyłany jest impuls elektryczny, co sprawia, że migotanie przechodzi w rytm regularny - powiedział Sobczyk.

Dodał, że urządzenie posiada również funkcję szkoleniową, którą można wykorzystywać podczas ćwiczeń pracowników z udzielania pierwszej pomocy.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum