W szpitalu w Warszawie walka o życie pielęgniarki z Radomia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2020 19:28

Policyjny śmigłowiec Black Hawk przetransportował do Warszawy ciężko chorą na COVID-19 pielęgniarkę z Radomia - poinformowało MSWiA. Pacjentka szybko trafiła na oddział intensywnej terapii szpitala CSK MSWiA w stolicy.

Fot. Shutterstock

W sobotę (18 kwietnia) dyrekcja Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie została poproszona o pomoc pacjentce, pielęgniarce z Radomia, której stan zaczął się nagle pogarszać i zagrażać jej życiu.

Pielęgniarka była zakażona koronawirusem i pozostawała nieprzytomna. Po jej dokładnym zbadaniu ustalono, że należy zabezpieczyć transport w asyście ECMO (maszyny do natlenowania krwi poza ciałem człowieka) i przetransportować chorą do szpitala CSK MSWiA w Warszawie.

"Aby bezpiecznie zrealizować transport, należało wysłać na miejsce zespół lekarzy obsługujących ECMO wraz z niezbędnym sprzętem. Łączna liczba członków załogi medycznej wraz z ilością sprzętu przekraczała możliwości użycia innego środka transportu, dlatego zdecydowano w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim oraz gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, komendantem głównym policji, o postawieniu w stan gotowości śmigłowca Black Hawk" - podało w niedzielę MSWiA.

Pacjentka została szybko przewieziona do Warszawy. W szpitalu MSWiA jej stan został ustabilizowany. Kobieta trafiła na oddział intensywnej terapii. 

PAP - Aleksandra Kuźniar

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum