W szpitalu w Jędrzejowie zamierzają wykonywać zabiegi chirurgii dziecięcej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2009 13:18

NZOZ Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Jędrzejowie szuka do pracy pielęgniarek instrumentariuszek, bo chce przeprowadzać więcej zabiegów, między innymi w zakresie chirurgii dziecięcej.

- Cały czas rozszerzamy działalność. Zwiększyliśmy już liczbę operacji z chirurgii i ginekologii. Chcemy również - od przyszłego półrocza - zaoferować pacjentom zabiegi z chirurgii dziecięcej. Dlatego potrzeba nam pielęgniarek instrumentariuszek - informuje Gazetę Wyborczą Jarosław Wójcicki, dyrektor jędrzejowskiego szpitala.

Twierdzi, że problemu z lekarzami nie będzie. Operacje ma przeprowadzać ośmiu chirurgów, którzy teraz pracują w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach.

 - Nie zerwą umowy ze swoim szpitalem, a u nas będą wykonywać jedynie część zabiegów. To ważne dla mieszkańców Jędrzejowa i okolic, nie musieliby wozić dzieci na zabiegi do Kielc - podkreśla dr Jerzy Stanisławek, ordynator oddziału chirurgicznego.

Wójcicki ma nadzieję, że kontrakt obejmujący zabiegi z chirurgii dziecięcej jędrzejowski szpital dostanie w połowie roku. - Wierzę, że Narodowemu Funduszowi Zdrowia zależy przede wszystkim na dobru pacjenta - podkreśla dyrektor Wójcicki.

Szpital w Jędrzejowie od lipca 2008 roku jest zarządzany przez spółkę ArtMedik z Kielc. Od tego czasu zainwestowano w sprzęt, zatrudniono dodatkowych lekarzy oraz zwiększono ofertę. Przeprowadzane są w nim między innymi zabiegi laparoskopowe, operacje tarczycy, drog żółciowych a także operacje plastyczne przepukliny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum