W szpitalach przebywa 41 górników

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: gazeta.pl/Rynek Zdrowia   • 19 września 2009 12:01

W Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śl. hospitalizowanych jest 19 poparzonych górników. Do 18 przywiezionych w dniu katastrofy dołączył górnik przywieziony ze szpitala w Bytomiu. Jego stan jest najgorszy. Poszkodowany jest nieprzytomny. Do Siemianowic ma wkrótce trafić jeszcze jeden górnik, o ile pozwoli na to jego stan zdrowia.

W szpitalach przebywa 41 górników
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu przebywa sześciu górników. Dwóch z nich jest nieprzytomnych i leży na oddziale intensywnej terapii. - Stan jednego z nich się pogorszył. Nie wiemy, jakie będą rokowania – mówi gazecie.pl Iwona Łobejko, dyrektor naczelna sosnowieckiego szpitala.

Pozostali są górnicy są hospitalizowani na oddziałach wewnętrznym, pulmunologicznym i chirurgii ogólnej. - Dwaj są w stanie dobrym. Przetrzymamy ich przez trzy dni tylko dla ich zdrowia psychicznego - wyjaśnia Łobejko.

W ciężkim stanie znajduje się górnik, który trafił do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Dr Krzysztof Bojarski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa tej placówki, powiedział Radiu Lublin, że pacjent ma poparzone około 80 procent powierzchni ciała.

Są to oparzenia głębokie, także dróg oddechowych. Jest w tej chwili wyprowadzany ze wstrząsu oparzeniowego. Pozostaje w stanie zagrożenia życia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze