W izolatorium w Obornikach Śl. zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Przyczną śmierci był nowotwór

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 18:04

W izolatorium w Obornikach Śląskich zmarł starszy mężczyzna zakażony koronawirusem. Chorował również na nowotwór. W izolatorium przebywają pacjenci ewakuowani z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie kilka dni temu wykryto zakażenia koronawirusem u jednej z leczonych tam osób.

Mężczyzna w wieku 66 lat był hospitalizowany w stanie paliatywnym z wielonarządowym nowotworem Fot. Shutterstock

Informację o śmierci mężczyzny przekazał w czwartek PAP rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski. - Mężczyzna w wieku 66 lat był hospitalizowany w stanie paliatywnym z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci - podał Nowakowski.

Do tej pory zakażenie koronawirusem stwierdzono łącznie u 22 osób, w tym u 16 osób z personelu medycznego i u 6 pacjentów z oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Ogniskiem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego, u którego wykryto zakażenie.

Po informacji o zakażonym pacjencie do izolatorium w Obornikach Śląskich (zamiejscowa jednostka Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu) ewakuowano wszystkich pacjentów z oddziału pulmonologicznego DCChP. Łącznie 13 osób.

W czwartek Nowakowski poinformował również, że w tej chwili oczekiwane są wyniki badań 100 osób z personelu medycznego DCChP. - Przebadano kolejne 100 osób spośród personelu szpitala oraz część pacjentów. Badania będą wykonywane również w kolejnych dniach, aby przebadać jak najszerszy krąg osób z personelu medycznego, które mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi - przekazał Nowakowski.

W czwartek po południu służby prasowe wojewody dolnośląskiego podały, że łącznie w regionie zakażenie nowym patogenem wykryto u 157 osób, z czego cztery zmarły.

Piotr Doczekalski - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum