×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Szpitalu Narodowym przebywa aktualnie 56 pacjentów. Jest apel do szpitali stacjonarnych o kierowanie...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia28 listopada 2020 18:35

W Szpitalu Narodowym przebywa aktualnie 56 pacjentów - poinformowała w sobotę (28 listopada) placówka, podkreślając, że rolą szpitali tymczasowych "jest przyjmowanie pacjentów wtedy, gdy wyczerpią się możliwości szpitali tradycyjnych". Zapewniła, że nie następuje drenaż personelu medycznego z innych szpitali.

W Szpitalu Narodowym przebywa aktualnie 56 pacjentów. Jest apel do szpitali stacjonarnych o kierowanie...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Iwona Sołtys z Centralnego Szpital Klinicznego MSWiA w Warszawie, którego filią jest szpital tymczasowy poinformowała, że obecnie w szpitalu tymczasowym przebywa 56. pacjentów. Wskazała, że większość z nich wymaga tlenoterapii oraz leczenia dożylnego, a lekarze oceniają stan większości jako stabilny. Według Sołtys czterech pacjentów wymaga intensywnej opieki anestezjologicznej i obecnie jest podłączonych pod tzw. opti-flow (wspomaganie oddychania tlenem).

- Ponownie przypominamy, że szpitale tymczasowe tworzy się w specyficznych warunkach sytuacji ekstremalnej, a z taką niewątpliwie mamy obecnie do czynienia. Rolą tego typu szpitali jest przyjmowanie pacjentów wtedy, gdy wyczerpią się możliwości szpitali tradycyjnych. Dzięki temu szpitale tymczasowe, w pełni doposażone, będą mogły zajmować się najciężej chorymi i tymi, których stan zdrowia gwałtownie się pogarsza - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

- Ponownie apelujemy do szpitali stacjonarnych o kierowanie do Szpitala Narodowego pacjentów w stanie, w którym mogą oni zostać przyjęci do szpitala tymczasowego, tak aby zwalniały się miejsca dla osób w stanach ciężkich. Pacjenci w stanach kwalifikujących się do skierowania do szpitala tymczasowego są przyjmowani w Szpitalu Narodowym na bieżąco - podkreśla Sołtys.

Zaznacza, że "zarządzanie liczbą kadry w Szpitalu Narodowym jest elastyczne i dostosowywane na bieżąco do potrzeb, a w tym momencie liczba kadry została odpowiednio zwiększona".

- To najbardziej efektywny sposób zarządzania kadrą - oceniła.

Sołtys zapewniła, że "nie następuje drenaż personelu medycznego z innych szpitali".

- Personel, który pochodzi z Warszawy, dyżuruje w Szpitalu Narodowym w ramach dodatkowych godzin, poza normalnym czasem pracy. Każda osoba z personelu medycznego wykorzystuje swoje wolne godziny na pracę w szpitalu tymczasowym - wskazała.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze