W Stalowej Woli powstała poradnia przeciwbólowa

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2009 14:18

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli powstała Poradnia Leczenia Bólu.

Dr Danuta Mendelewska-Kulig, która przyjmuje w poradni, pracuje jednocześnie w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu, gdzie od grudnia ub.r. realizowany jest program  "szpital bez bólu”.

- Każdy pacjent otrzymuje informację, że leczenie ma być bezbolesne oraz że w każdej chwili może otrzymać leki przeciwbólowe - zapewnia dr Danuta Mendelewska-Kulig.

Jej zdaniem ból należy leczyć jak każdą jednostkę chorobową. Przewlekły ból trwający miesiącami może źle wpływać na pracę serca, podwyższać ciśnienie krwi, doprowadzić do depresji. Ból ma także działanie pozytywne, bo ostrzega nas na przykład przed poparzeniem, okaleczeniem, złamaniem, stanem chorobowym. Ale trzeba go leczyć natychmiast, jak tylko zostanie zdiagnozowana przyczyna bólu.

- Nie mieliśmy żadnych skarg na uporczywy, nadmierny ból, jaki pacjent odczuwałby podczas leczenia - zapewnia dr Andrzej Komsa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli. - Każdy pacjent już na izbie przyjęć jest pytany, czy jeśli odczuwa ból, chce otrzymać leki przeciwbólowe. Na oddziale natomiast dostaje środki przeciwbólowe na życzenie, według zaleceń lekarzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum