W Sosnowcu cztery kliniki będą leczyć niepłodność

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2019 11:40

Cztery kliniki zajmą się w tym roku realizacją miejskiego programu in vitro w Sosnowcu. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na wykonawcę. To już trzecia edycja sosnowieckiego „in vitro”, finansowana w całości przez miasto. Prawdopodobnie wiosną rozpocznie się kolejny nabór do programu.

W Sosnowcu cztery kliniki będą leczyć niepłodność
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Od 2016 roku lat Sosnowiec jako jedno z dwóch miast w województwie śląskim (drugim miastem jest Częstochowa), finansuje mieszkańcom leczenie niepłodności metodą in vitro. W edycji na 2019 rok leczeniem zajmą się cztery kliniki: Invimed-T sp. z o.o. (otrzyma 55 tys. zł na leczenie 11 par), GynCentrum Clinic sp. z o.o. (55 tys. zł - 11 par), Centrum „Bocian” sp. z o.o. (50 tys. zł - 10 par) oraz Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed (40 tys. zł - 8 par).

Umowy mają być podpisane w przyszłym tygodniu. Wtedy będzie można dopiero ogłosić nabór chętnych par do programu. Jak podkreślają władze miasta jego celem jest ograniczenie zjawiska niepłodności i bezdzietności wśród mieszkańców Sosnowca. W sumie na realizację programy do 2020 roku gmina zamierza wydać 800 tys. zł.

Więcej: plus.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum