W Rzeszowie 1 maja szczepionką Johnson&Johnson zaszczepiło się 620 osób

Autor: SYGUT Marzena • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia02 maja 2021 10:14

W pierwszy dzień akcji "Zaszczep się w majówkę" z możliwości szczepienia przeciwko Covid-19 skorzystało w Rzeszowie 620 osób. Chętni byli szczepieni wakcyną Johnson&Johnson.

W Rzeszowie 1 maja szczepionką Johnson&Johnson zaszczepiło się 620 osób
Mobilny punkt szczepień w Rzeszowie. Fot: Rzeszów Urząd Wojewódzki
  • W Rzeszowie 1 maja z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covi-19 w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" skorzystało 620 osób
  • Chętni szczepieni są wakcyną jednodawkową firmy Johnson&Johnson
  • W majówkę w Rzeszowie szczepić się mogą także osoby, które skończyły 30 lat i wcześniej zgłosiły chęć zaszczepienia się, i mają wystawione e-skierowanie

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk w sobotę, 1 maja w akcję szczepień zaangażowanych było 45 osób. „Osoby szczepione są jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Wystarczy mieć wystawione e-skierowania, nie trzeba się rejestrować" - podkreślił Mielniczuk.

Mobilny punkt szczepień czeka przy Grunwaldzkiej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tymczasowy punkt szczepień przeciwko Covid-19 działa przy ulicy Grunwaldzkiej 15 w Rzeszowie. Na chętnych oczekuje 14 zespołów szczepiących i siedem stanowisk do rejestracji. W pomoc przy organizacji szczepień zaangażowani są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. To oni czuwają nad kolejką chętnych.

Kadra szczepiąca jest w gotowości w godzinach od 8.00-18.00. „Pamiętajmy, że szczepienia przeciw COVID-19 to nasza ogromna szansa na powrót do normalności” - informowała jeszcze w czwartek (30 kwietnia)” - wicewojewoda Jolanta Sawicka.

W Rzeszowie mogą się szczepień nawet 30. - latkowie 

1 maja ze szczepień mogły skorzystać osoby w wieku 36 lat i starsze. Taka sama grupa wiekowa może także skorzystać ze szczepień w dniu dzisiejszym, tj. 2 maja. W poniedziałek, 3 maja zaszczepić się będą mogły osoby w wieku 34 lat i starsze.

Jak poinformował Urząd Wojewódzki w Rzeszowie w majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum