W Przemyślu leczą krótkowzroczność z pomocą lasera

Autor: Super Nowości/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2009 08:16

Okuliści z NZOZ Eskulap 2 w Przemyślu usuwają na stałe nawet bardzo dużą krótkowzroczność i nadwzroczność bez użycia lasera.

Zabieg wykonywany jest znieczuleniu miejscowym, przy użyciu mikronarzędzi. Trwa zaledwie ok. 20 minut. W tym czasie okulista wszczepia indywidualnie dobraną dla pacjenta soczewkę do przedniej komory oka (między rogówkę a tęczówkę). Metodę opracowali okuliści z Holandii jeszcze w latach 80. Mikrochirurgiczna operacja stanowi alternatywę dla coraz bardziej powszechnych zabiegów laserowej korekcji wad wzroku.

Jak wyjaśnia Jan Witkiewicz, lekarz okulista w NZOZ Eskulap 2 w Przemyślu, jeśli badania diagnostyczne przeprowadzone są prawidłowo, metoda jest w 100 proc. skuteczna i nie daje powikłań, które mogą wystąpić po zabiegu z użyciem lasera. Najpoważniejsze to zmętnienie rogówki, gdy oko goi się po laserze.

Wszczepioną soczewkę można w każdym momencie usunąć, a ingerencja lasera jest nieodwracalna. Przeciwwskazanie do mikrochirurgicznej operacji stanowi jaskra i zbyt płytka przednia komora oka. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ i kosztuje 4800 zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum