W Poznaniu pikietowali ratownicy medyczni

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2009 15:29

Ratownicy medyczni pikietowali w piątek (5 czerwca) w Poznaniu. Chcą by NFZ wreszcie rozstrzygnął konkurs na świadczenie usług medycznych.

Wielkopolski NFZ zadeklarował, że rozstrzygnie konkurs na świadczenie usług medycznych do 31 maja. Ze względu na konieczność wyjaśnienia wszystkich niejasności odnoszących się do złożonych ofert termin został zmieniony na 22 czerwca.

Ratownicy są zaniepokojeni, że przekłada się termin ogłoszenia konkursu. Uspokaja ich wojewoda. - Rokowania prowadzi NFZ, ja tylko nadzoruję system na podstawie rozstrzygnięć Funduszu - zapewniał ratowników wojewoda Piotr Florek.

Po spotkaniu z wojewodą ratownicy złożyli w wielkopolskim NFZ petycję w sprawie jak najszybszego zakończenia procedur konkursowych.

28 lutego NFZ w Poznaniu rozstrzygnął konkurs na nowych świadczeniodawców usług ratownictwa medycznego. Konkursy ogłoszono po tym, jak część przyszpitalnych oddziałów ratowniczych nie podpisała aneksów do wieloletnich umów. W Kole i Turku konkurs wygrało Pogotowie Ratunkowe z Konina, w Szamotułach - prywatna firma. Instytucje, które przegrały, złożyły odwołania do NFZ w Warszawie.

Po marcowych protestach ratowników w Poznaniu, Turku i Warszawie, NFZ w Warszawie uchylił wyniki konkursu z lutego i nakazał ponowne przeprowadzenie rokowań. Powodem uchylenia były niejasności wokół obowiązku rejestracji miejsc wyczekiwania karetek, co mogło osłabić pozycje niektórych oferentów.

Po zakończeniu rokowań 22 czerwca - wybrane podmioty rozpoczną swoją działalność od 1 sierpnia 2009 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum