W Poznaniu operują amerykańscy ortopedzi

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2014 10:14

Dziesięć operacji kręgosłupa u dzieci z zaawansowaną skoliozą przeprowadzą w styczniu w Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Poznaniu chirurdzy z "Global spine outreach" - organizacji, która zrzesza specjalistów oraz wolontariuszy, zajmujących się na całym świecie niesieniem pomocy pacjentom ze skoliozą.

W Poznaniu operują amerykańscy ortopedzi

Zabiegi są finansowane z prywatnych dotacji, lekarze operują bezpłatnie, a implanty, których używają w zabiegach kupowane są przez prywatne firmy.

Jednym z pomysłodawców projektu jest profesor Krzysztof Siemionow. To poznaniak, profesor ortopedii i neurochirurgii na Uniwersytecie Illinois w Chicago. W poniedziałek (13 stycznia) w Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Poznaniu przez 5 godzin operował 10-letnią dziewczynkę z poważnymi wadami kręgosłupa.

- Jesteśmy zadowoleni z efektów, mimo że operacja była bardzo skomplikowana. Mamy nadzieję, że dziewczynka już niedługo będzie mogła funkcjonować tak samo jak jej rówieśnicy - powiedział w Głosie Wielkopolskim prof. Siemionow.

Do Poznania zaprosił go (a także innych zagranicznych specjalistów) chirurg ortopeda, profesor Tomasz Kotwicki. Jak podkreśla, dzięki współpracy specjaliści mogą się od siebie wiele nauczyć.

Styczniowa wizyta amerykańskich lekarzy w Poznaniu to już drugi taki przyjazd. 

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum