W Polskę wyruszył RakTRACK, mobilny punkt bezpłatnego badania znamion

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2018 11:37

Przez cały lipiec Polskę będzie przemierzał RakTRACK - mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa akcja profilaktyczna ”UVaga - wyprzedź czerniaka!” organizowana przez zespół kampanii Rakoobrona.

Specjalny bus odwiedzi każde województwo. W trasę wyruszył 29 czerwca z Gdyni, metę będzie miał w Świnoujściu 29 lipca. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy - bezpłatnie, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji. By edukować społeczeństwo oraz umożliwiać skorzystanie z bezpłatnych konsultacji profilaktycznych pod kątem czerniaka, Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria od czterech lat - w ramach kampanii Rakoobrona - prowadzą akcje bezpłatnego badania znamion. Podczas czterech edycji Letniej Akcji Edukacyjnej - w charakterystycznym czarnym namiocie RKBN - oraz przez cały rok (w trzech gabinetach Rakoobrony w Gdyni, Łodzi i we Wrocławiu) przebadało się już ponad 10 tysięcy osób. Teraz organizacje ruszają z nową inicjatywą - projektem UVaga - wyprzedź czerniaka! Wpadnij do RakTRACKA! - Do tej pory przeprowadzaliśmy wakacyjne akcje profilaktyczne na nadbałtyckich plażach i w dużych miastach. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć działania. Nasz RakTRACK będzie w całej Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do specjalistów jest ograniczony - mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria. Informuje, że RakTRACK pojawi się w 20 miejscowościach. Są to: Gdynia, Giżycko, Łomża, Ostrów Mazowiecka, Mińsk Mazowiecki, Puławy, Sanok, Iwonicz-Zdrój, Nowy Targ, Zakopane, Bielsko-Biała, Jędrzejów, Wieluń, Kluczbork, Złotoryja, Zielona Góra, Kościan, Gniezno, Inowrocław, Świnoujście. Badania odbywają się w godz. 11.00 - 16.00 i są prowadzone przez lekarzy dermatologów. Uczestnicy wydarzeń, oprócz skorzystania z darmowych konsultacji, mogą wziąć udział w badaniu ankietowym sprawdzającym stan wiedzy o czerniaku, zrelaksować się w strefie odpoczynku oraz porozmawiać o profilaktyce onkologicznej. Patronatem honorowym akcję objęli minister zdrowia, rzecznik praw pacjenta, a także Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego. Fot. materiały prasowe

Specjalny bus odwiedzi każde województwo. W trasę wyruszył 29 czerwca z Gdyni, metę będzie miał w Świnoujściu 29 lipca. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy - bezpłatnie, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

By edukować społeczeństwo oraz umożliwiać skorzystanie z bezpłatnych konsultacji profilaktycznych pod kątem czerniaka, Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria od czterech lat - w ramach kampanii Rakoobrona - prowadzą akcje bezpłatnego badania znamion.

Podczas czterech edycji Letniej Akcji Edukacyjnej - w charakterystycznym czarnym namiocie RKBN - oraz przez cały rok (w trzech gabinetach Rakoobrony w Gdyni, Łodzi i we Wrocławiu) przebadało się już ponad 10 tysięcy osób. Teraz organizacje ruszają z nową inicjatywą - projektem UVaga - wyprzedź czerniaka! Wpadnij do RakTRACKA!

- Do tej pory przeprowadzaliśmy wakacyjne akcje profilaktyczne na nadbałtyckich plażach i w dużych miastach. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć działania. Nasz RakTRACK będzie w całej Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do specjalistów jest ograniczony - mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria.

Informuje, że RakTRACK pojawi się w 20 miejscowościach. Są to: Gdynia, Giżycko, Łomża, Ostrów Mazowiecka, Mińsk Mazowiecki, Puławy, Sanok, Iwonicz-Zdrój, Nowy Targ, Zakopane, Bielsko-Biała, Jędrzejów, Wieluń, Kluczbork, Złotoryja, Zielona Góra, Kościan, Gniezno, Inowrocław, Świnoujście.

Badania odbywają się w godz. 11.00 - 16.00 i są prowadzone przez lekarzy dermatologów. Uczestnicy wydarzeń, oprócz skorzystania z darmowych konsultacji, mogą wziąć udział w badaniu ankietowym sprawdzającym stan wiedzy o czerniaku, zrelaksować się w strefie odpoczynku oraz porozmawiać o profilaktyce onkologicznej.

Patronatem honorowym akcję objęli minister zdrowia, rzecznik praw pacjenta, a także Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum