W Polskę rusza bus kampanii "Ciśnienie na życie"

Autor: DKX/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2014 12:14

Z końcem czerwca startuje kolejny etap ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie". Przez całe wakacje po Polsce będzie podróżował specjalnie przystosowany bus, w którym wszyscy chętni bezpłatnie sprawdzą ciśnienie krwi, a także wiek swojego serca.

Po serii akcji bezpłatnych pomiarów ciśnienia i wieku serca organizowanych w centrach handlowych na terenie całego kraju, organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie" po raz kolejny wysyłają w Polskę swoje mobilne centrum badań.

Warto wypatrywać oznakowanego logotypem akcji pojazdu na drogach - na wszystkich chętnych będzie czekać wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która nie tylko zmierzy bezpłatnie ciśnienie krwi, ale dodatkowo przy pomocy innowacyjnej aplikacji , przeprowadzi badanie wieku serca.

Aplikacja "Wiek serca" pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

Bus odwiedzi 44 wybrane miasta - terminy i lokalizacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej kampanii www.cisnienienazycie.pl. Mieszkańcy Świdnicy już 24 i 25 czerwca jako pierwsi mogli sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich. W czerwcu odwiedzi również Lubiniec.

- Dzięki kolejnemu etapowi ogólnopolskiej społecznej kampanii, podczas którego umożliwiamy wykonanie bezpłatnych badań w podróżującym po Naszym kraju busie "Ciśnienie na życie", dotrzemy nie tylko do wielkich aglomeracji, ale również do mniejszych miast i wsi. Zapraszamy do rozmowy o sercu i profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, do oceny ryzyka zachorowania, ale także do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie poświęcają wiele czasu na profilaktykę chorób układu krwionośnego - zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii "Ciśnienie na życie".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum