×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Polsce zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni pacjent z Lublina

Autor: WOK, MZ/Rynek Zdrowia14 marca 2020 19:49Aktualizacja: 14 marca 2020 19:55

- Mamy 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin). Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 103 - podał na Twitterze w sobotę (14 marca) o godz. 19.22 resort zdrowia.

W Polsce zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni pacjent z Lublina
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące - podało w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Wcześniej w Polsce zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. Pierwszy zgon nastąpił w czwartek (12 marca). Kobieta była hospitalizowana w Poznaniu. Stan jej zdrowia był ciężki. Cierpiała na inne schorzenia współistniejące.

Druga osoba zakażona koronawirusem zmarła w piątek (13 marca). To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i także miał choroby współistniejące.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Jak podaje serwis Medonet, na świecie liczba zakażonych wynosiła w sobotę (14 marca) 145 374 osób. Choroba COVID-19 spowodowała śmierć 5 429 pacjentów. Z infekcji udało się wyleczyć 71 696 osób.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze