W Opolu nada szukają lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2020 15:30

Nadal prowadzony jest nabór personelu medycznego do szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym przy ulicy Wrocławskiej w Opolu.

W Opolu nada szukają lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK
Fot. Shutterstock

Jak poinformował Mirosław Ochyra, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, który prowadzi szpital tymczasowy w CWK, do placówki przywożony jest sukcesywnie sprzęt medyczny konieczny do przyjęcia pierwszych pacjentów. Docelowo placówka jest przewidziana na 150 szpitalnych łóżek. Nadal prowadzony jest nabór chętnych do pracy w szpitalu.

- Na 7 grudnia jest gotowych do pracy 295 osób (personel medyczny, pomocniczy, administracyjny). Najmniej zgłoszeń mamy na stanowisko lekarza radiologa. Poza tym cały czas szukamy kolejnych lekarzy anestezjologów. Lekarzy ogólnych zgłosiło się do pracy 16. Zgłosiły się także kolejne pielęgniarki, obecnie jest ich 50, podobnie jak ratowników medycznych - blisko 50. Mamy także więcej wolontariuszy - 27. Dodatkowo prowadzone są rozmowy z lekarzami zza wschodniej granicy, chętnych jest kilkunastu, ale do momentu przejścia procedury zatrudnienia zgodnie z najnowszą ustawą z 29 listopada br. i podpisania umowy z USK nie wykazujemy ich w żadnej ewidencji - poinformował Ochyra.

Przyjęcia pierwszych pacjentów w szpitalu tymczasowym w CWK Opole wstępnie planowane są w drugiej połowie grudnia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum