W Łodzi powstanie Centrum Leczenia Otyłości

Autor: Ekspres Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2017 10:35

W woj. łódzkim 56,8 proc. mieszkańców  waży więcej niż powinno. W samej Łodzi planowane jest powołanie Centrum Leczenia Otyłości, w którym pacjenci będą leczeni kompleksowo.

W Łodzi powstanie Centrum Leczenia Otyłości
Fot. Shutterstock

Placówka ma powstać przy  Ośrodku Profilaktyki i Rehabilitacji NZOZ - CREATOR. Bazą dla tego centrum byłyby poradnie specjalistyczne i sale do rehabilitacji istniejącego ośrodka NZOZ. Każdy pacjent, poza opieką lekarską, konsultacją dietetyczną i psychologiczną, otrzymałby ułożony przez rehabilitanta zestaw ćwiczeń uwzględniający jego stan ogólny oraz kondycję układu ruchu.

Być może, jeżeli wojewoda łódzki walkę z otyłością uzna za jeden z priorytetów w regionie, to NFZ znajdzie pieniądze na jej leczenie. Tak powinno się stać, skoro z ogólnopolskiego badania stanu zdrowia ludności w Polsce wynika, że w latach 2013 - 2014 najwięcej osób z nadmierną masą ciała mieszkało w województwie łódzkim (56,8% osób z nadwagą i otyłością).

Łódź ma chlubne tradycje w leczeniu nadmiernej masy ciała. Operacyjnym leczeniem otyłości zajmują się kliniki w szpitalu im. N. Barlickiego i M. Kopernika, w których zmniejszono żołądki już kilkuset pacjentom. W latach 80. XX wieku powstał w tym mieście jeden z pierwszych w Polsce gabinetów bariatrycznych - Beaty Będzińskiej przy ul. Piotrkowskiej. 

Więcej: expressilustrowany.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum