W Libii brakuje leków i lekarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2011 19:17

Ponad 335 tys. ludzi uciekło z Libii przed trwającymi w tym kraju walkami, a dziesiątki tysięcy mogły zostać przesiedlone. W Libii brakuje leków i personelu medycznego - informuje Biuro Koordynacji Pomocy Humanitarnej ONZ (OCHA).

W Libii brakuje leków i lekarzy

W opublikowanym w środę (23 marca) raporcie OCHA pisze, że w samej Misracie, która jest w rękach rebeliantów, w poniedziałek i we wtorek (21 i 22 marca) zginęło 45 osób, w tym cywilów i dzieci, a obrażenia odniosło 189 ludzi.

- Oprócz podstawowych produktów i leków w atakowanych miastach brakuje także personelu medycznego, a ceny żywności rosną - powiedział rzecznik biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców UNHCR Adrian Edwards.

Wielu zagranicznych lekarzy, którzy dotychczas pracowali w Libii, uciekło z kraju. Podczas gdy do szpitali trafia coraz więcej ofiar walk, na oddziałach intensywnej terapii brakuje personelu.

- Konflikt wywołał braki wielu niezbędnych leków, także znieczulających, co stanowi wyjątkowy problem, gdyż do szpitali trafia "wysoki odsetek pacjentów z urazami, którzy wymagają interwencji chirurgicznych - powiedziała rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Fadela Chaib. Brakuje także leków na choroby przewlekłe, choroby układu krążenia oraz choroby psychiczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum