W Krotoszynie ruszy samochodowy punkt pobrań prób na koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2020 18:01

Krotoszynianie mogą już rejestrować się na badania w samochodowym punkcie pobrań prób na koronawirusa, który będzie czynny przez trzy dni od 4 do 6 maja na Placu Targowym - poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Fot. Shutterstock

Mieszkańcy Krotoszyna z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogli bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną w Poznaniu.

- W tym celu już od 1 maja w godzinach od 10 do 16 można rejestrować się na badanie pod nr tel. 61 656 8075 - poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Samochodowy punkt pobrań prób COVID-19 drive-thru będzie czynny w dniach od 4 do 6 maja na Placu Targowym w Krotoszynie.

- Mamy możliwości, by taki mobilny punkt uruchomić, dlatego ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń wybrałem Krotoszyn. Nie wykluczam, że w kolejnych dniach samochodowy punkt pobrań pojawi się w innych miastach - powiedział wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Punk poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych realizowany przez 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z lokalnym samorządem.

Powstanie na bazie kontenerów na Placu Targowym w Krotoszynie. Jego obsługą w godzinach od 10 do 18 zajmą się żołnierze oraz pracownicy inspekcji sanitarnej z Krotoszyna i Ostrzeszowa.

Zgodnie z założeniami, przewidywany czas poboru próby wyniesie ok 15 minut. Pobrane wymazy zostaną przekazane do laboratorium, które przeprowadzą badania diagnostyczne.

- Po trzech dniach pracy punktu poboru w Krotoszynie, planowane jest jego uruchomienie w innym powiecie województwa - powiedział Tomasz Stube.

Do tej pory w powiecie krotoszyńskim odnotowano 260 przypadków zakażeń koronawirusm.

Ewa Bąkowska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum