W Holandii pierwszy zgon z powodu Covid-19, zmarł 86-letni mężczyzna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2020 14:00

Holenderski instytut zdrowia publicznego i środowiska (RIVM) poinformował w piątek (6 marca), że 86-letni mężczyzna zmarł z powodu Covid-19. Jest to pierwszy w tym kraju przypadek śmierci na skutek zakażenia koronawirusem.

Fot. Shutterstock

Pacjent przebywał w izolacji w szpitalu w Rotterdamie - przekazał RIVM w oświadczeniu na stronie internetowej, dodając, że nie wiadomo na razie, jak został zainfekowany.

Szpital i miejskie służby medyczne sporządziły listę osób, z którymi kontaktował się pacjent - wszyscy ci, którzy są przeziębieni lub mają gorączkę zostali poproszeni o pozostanie w domu.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Holandii 27 lutego, a w czwartek RIVM poinformował o 82 przypadkach infekcji w tym kraju.

Niektórzy z pacjentów są hospitalizowani, pozostali zostali objęci kwarantanną. Jak zaznaczył RIVM, większość osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa, przebywała ostatnio w północnych Włoszech lub miała kontakt z zakażonymi. W kilku przypadkach nie udało się określić źródła infekcji i władze medyczne badają te sprawy starając się dotrzeć do osób, które miały kontakt z chorymi.

Na wniosek RIVM holenderskie MSZ odradza obywatelom podróże do północnych Włoch, by zapobiec dalszym infekcjom. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum