W Hiszpanii od piątku 27,4 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2, w Portugalii – 1783

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 września 2020 07:31

Od piątku w Hiszpanii potwierdzono ponad 27,4 tys. przypadków zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek (14 września) ministerstwo zdrowia tego kraju. W tym samym czasie w Portugalii służby medyczne zanotowały 1783 infekcje.

W Hiszpanii od piątku 27,4 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2, w Portugalii – 1783
Fot. Shutterstock

Sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Silvia Calzon wyjaśniła na wieczornej konferencji prasowej w Madrycie, że wysoka liczba potwierdzanych w Hiszpanii od piątku zakażeń dowodzi, że w dalszym ciągu konieczne jest utrzymywanie restrykcji dotyczących m.in. ograniczania działalności nocnych placówek rozrywki.

- Nie możemy teraz luzować w sytuacji znaczących dobowych wzrostów infekcji - powiedziała Calzon, wskazując, że rząd Hiszpanii szanuje decyzje poszczególnych wspólnot autonomicznych, które zapowiadają możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.

Z danych hiszpańskiego resortu zdrowia wynika, że od piątku do poniedziałkowego wieczora liczba nowych zakażeń wzrosła o 27 404 do 593 730.

Wyraźnie w ciągu ostatnich trzech dni zwiększyła się także liczba zmarłych - o 101. W sumie w Hiszpanii zmarło już z powodu zakażenia koronawirusem 29 848 osób.

Z kolei pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem w Portugalii liczba nowych zgonów pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zwiększyła się o 16. W ciągu ostatniej doby zanotowano cztery ofiary śmiertelne.

Ministerstwo zdrowia Portugalii szacuje łączną liczbę zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem na 1871.

Portugalskie służby medyczne szacują, że między piątkiem a poniedziałkiem liczba zakażonych powiększyła się o 1783, a tylko podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono 613 nowych zakażeń.

Z Lizbony Marcin Zatyka - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum