W Bydgoszczy usprawniono obsługę małych pacjentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2009 09:43

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im J. Brudzińskiego nie przeżywa już takiego oblężenia małych pacjentów. Lżej chorych przyjmuje lekarz z Fundacji Zdrowie dla Ciebie.

Do tej pory w weekendy i dni świąteczne rodzice z chorymi dziećmi przyjeżdżali do izby przyjęć szpitala. Trafiały tu także maluchy, które przywiozło pogotowie, albo miały skierowanie.

- W weekendy mieliśmy straszny tłok. Przyjmowaliśmy po 200 osób. Rodzice z lżej chorymi dziećmi czekali w kolejce. W efekcie wszyscy się denerwowali, niektórzy rezygnowali, szli do innego szpitala, co mogło być niebezpieczne dla dzieci - mówi Danuta Kurylak, dyrektor ds. lecznictwa bydgoskiej placówki.

Lecznica postanowiła usprawnić swoją pracę. Wynajęła pomieszczenia na gabinet dla lekarza z fundacji.

 - Teraz ci pacjenci, którzy dotrą do szpitala z rodzicami, kierowani są do naszego specjalisty. Jeśli ten uzna, że stan dziecka wymaga konsultacji i badań w lecznicy, wypisuje mu skierowanie i chory trafia pod opiekę lekarza ze szpitala - wyjaśnia Małgorzata Janczewska, prezes Fundacji Zdrowie dla Ciebie.

Rodzice, którzy nie dadzą rady dowieźć swojej pociechy do szpitala, mogą wezwać lekarza z fundacji telefonicznie na wizytę domową. Fundacja zapewnia wyjazdową opiekę lekarską w ramach podstawowej opieki zdrowotnej zawsze, gdy przychodnie są zamknięte - w dni powszednie w godz. 18.00 -7.00, a w soboty i święta przez całą dobę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum