W. Brytania: trzy nowe zgony z powodu Covid-19, kolejne 1295 zakażeń

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 września 2020 19:55

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarły trzy osoby i wykryto 1295 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował we wtorek (1 września) brytyjski rząd.

W. Brytania: trzy nowe zgony z powodu Covid-19, kolejne 1295 zakażeń
Fot. Chris Sampson/Flickr CC BY 2.0 (zdj. ilustracyjne)

To trzeci kolejny dzień z bardzo niską liczbą zgonów, co do pewnego stopnia związane jest z przedłużonym weekendem, gdyż bilanse obejmujące dni weekendowe zwykle są niższe.

Niezależnie jednak od tych danych liczba zgonów w ostatnich kilku tygodniach ustabilizowała się na niskim - w porównaniu z poprzednimi miesiącami - poziomie. Od początku sierpnia nie zdarzyło się, by przekroczyła ona 20.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł tym samym do 41 514, z czego 36 864 osób zmarło w Anglii, 2494 w Szkocji, 1596 w Walii, a 560 w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów w Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Liczba nowo wykrytych zakażeń jest wprawdzie o 111 niższa od tej z bilansu podanego w poniedziałek, a zarazem zbliżona do średniej dobowej z ostatnich siedmiu dni, jednak w nieco dłuższej perspektywie widoczny jest powolny, ale stały trend wzrostowy.

Najwięcej nowych przypadków potwierdzono, co zrozumiałe z racji najliczniejszej populacji, w Anglii, ale najbardziej niepokojący ich wzrost ma miejsce w Szkocji. We wtorkowym bilansie jest ich 154, co oznacza trzeci kolejny dzień, gdy ta liczba przekracza 100. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w połowie maja.

Łącznie od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto 337 168 zakażeń koronawirusem, co jest 13. najwyższą liczbą na świecie i trzecią w Europie.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między 17:00 w niedzielę a 17:00 w poniedziałek i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności koronawirusa, zaś bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między 9:00 w poniedziałek a 9:00 we wtorek.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum