Ustrzyki Dolne: ratownicy GOPR uczą narciarzy bezpiecznych zachowań

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2014 10:00

Na zboczu Gromadzynia w Ustrzykach Dolnych (Podkarpackie) ratownicy górscy uczą narciarzy bezpiecznych zachowań na stoku - poinformował w sobotę naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Chudzik.

Ustrzyki Dolne: ratownicy GOPR uczą narciarzy bezpiecznych zachowań

W sobotę i niedzielę (18 i19 stycznia) zajęcia są prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna zima". Adresatem przedsięwzięcia jest przede wszystkim młodzież, która wypoczywa na feriach zimowych.

- Poprzez pokazy akcji ratowniczych uczymy udzielania pierwszej pomocy. Chcemy też uświadomić narciarzom, czym grozi np. brak kasku, niedopięte buty, niewyregulowane narty oraz nieodpowiednie zachowanie - powiedział naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR.

Chudzik podkreślił, że na trasach narciarskich najczęściej dochodzi do urazów kończyn dolnych i górnych, złamań i stłuczeń.

Rozpoczęta w Ustrzykach Dolnych akcja będzie przez poszczególne grupy GOPR kontynuowana przez najbliższych sześć weekendów. "Bezpieczną zimę" zaplanowano w Kluszkowcach, Jaworzynie Krynickiej, Czarnej Górze, Białce Tatrzańskiej, Szczyrki i Zieleńcu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum