Ustka: zabiegi rehabilitacyjne ponownie na miejscu

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia   • 02 września 2009 11:02

Przez kilka miesięcy mieszkańcy Ustki jeździli na zabiegi rehabilitacyjne do Słupska. Już nie muszą. W mieście powstała nowa poradnia, w której przyjmuje pięciu rehabilitantów

Ustka: zabiegi rehabilitacyjne ponownie na miejscu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poradnia NZOZ Spec-med mieści się w miejscu, w którym istniały gabinety zabiegowe firmy Medical. Poprzednia poradnia zbankrutowała i przestała świadczyć usługi zakontraktowane z NFZ. Fundusz zerwał umowę z Medical i rozpisał w połowie roku nowy konkurs.

W nowej poradni rehabilitacyjnej pacjenci mogą skorzystać z tych samych zabiegów, co we wcześniej istniejącym w tym miejscu ośrodku. M.in. z jonoforezy, magnoterapii, ultradźwięków, laseroterapii, ćwiczeń na przyrządach, masażu kręgosłupa, masażu rąk i nóg oraz z krioterapii.

Zabiegi są dostępne nieodpłatnie dla pacjentów skierowanych przez NFZ oraz dla każdego, kto chce poddać się rehabilitacji na zasadach komercyjnych.

– Nowy ośrodek podpisał umowę na świadczenie opieki lekarskiej i usług fizjoterapii do końca roku – mówi Głosowi Pomorza Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału NFZ. – Oczywiście, jeżeli jego właściciele będą chcieli, mogą wystartować w konkursie na udzielanie zabiegów także w przyszłym roku.

Konkurs będzie rozpisany w grudniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze