Ukraińskie władze: stop panice!

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 października 2009 16:18

Ukraińskie władze apelują do polityków i mediów o nierozpowszechnianie niepotwierdzonych informacji na temat grypy. Wciąż nie wiadomo, ile osób jest zarażonych i ile zmarło.

– Mamy do czynienia z grypą specjalnej mutacji, nazywaną grypą kalifornijską (A/H1N1). Nie ma żadnej dżumy płucnej, nie ma żadnych innych egzotycznych chorób. Jest to po prostu grypa o skomplikowanym przebiegu – uspokaja premier Julia Tymoszenko.

Przedstawiciele ukraińskich władz nadal nie są w stanie podać jednej, zweryfikowanej liczby osób zarażonych i zmarłych – donosi PAP.

W sobotę, 31 października, minister zdrowia Wasyl Kniazewycz oświadczył, że potwierdzono laboratoryjnie 13 przypadków zarażenia A/H1N1 i jeden przypadek śmiertelny.

Wcześniej sekretarz prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) Raisa Bohatyriowa informowała, że obecność wirusa A/H1N1 potwierdzono na Ukrainie u 16 osób i zmarły cztery osoby.

Na stronie internetowej ministerstwa zdrowia przeczytamy, że liczba chorych na ostre infekcje dróg oddechowych lub grypę 30 października wynosiła ponad 81 tys. osób, a 33 osoby zmarły.

Ukraińska stacja telewizyjna 5.Kanał informuje o 41 ofiarach śmiertelnych grypy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum