Ukraina: najwyższa dobowa liczba hospitalizacji i wyzdrowień pacjentów z Covid-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 września 2020 12:30

Na Ukrainie minionej doby zakażenie koronawirusem wykryto u 3497 osób, 63 zainfekowanych zmarło - przekazał w środę (23 września) minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. Wyzdrowiało 1769 pacjentów, a 711 osób hospitalizowano - to najwyższe dobowe bilanse od początku pandemii w tym kraju.

Ukraina: najwyższa dobowa liczba hospitalizacji i wyzdrowień pacjentów z Covid-19
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Minister zaznaczył, że w kraju rośnie liczba osób z ciężkim przebiegiem Covid-19. Obecnie przygotowanych do leczenia pacjentów zainfekowanych koronawirusem jest 36 tys. miejsc w szpitalach, a ogólnie może być przygotowanych 50-52 tys. takich łóżek - zaznaczył Stepanow w rozmowie z portalem Lb.ua.

Na Ukrainie przeprowadzono w ciągu ostatniej doby ok. 45 tys. testów na obecność koronawirusa, a najwięcej nowych zakażeń odnotowano w obwodzie charkowskim - 403.

Ogółem od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono na Ukrainie u 184 734 osób, zmarło 3705 chorych, a wyzdrowiało 81 670 pacjentów. Jest 99 359 aktywnych przypadków SARS-CoV-2.

Do 31 października trwa na Ukrainie tzw. kwarantanna adaptacyjna, czyli dostosowywanie restrykcji i wytycznych sanitarnych do skali epidemii w danym regionie kraju. Do 28 września będzie obowiązywać tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców (poza pewnymi wyjątkami).

Jak zaznacza ministerstwo ochrony zdrowia, niedostępne są dane o zakażeniach koronawirusem na zaanektowanym przez Rosję Krymie, w Sewastopolu oraz na kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów terenach obwodów donieckiego i ługańskiego.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum