Ukraina: do 13 wzrosła liczba zmarłych zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 07:00

Z 10 do 13 wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem na Ukrainie - przekazało w poniedziałek (30 marca) wieczorem ministerstwo ochrony zdrowia tego kraju. Bilans zainfekowanych zwiększył się z 475 do 548. Osiem osób uznano za wyleczone.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 30 marca na Ukrainie jest 548 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem na Ukrainie odnotowano 13 zgonów z powodu COVID-19. Łącznie 8 osób już wyzdrowiało" - napisało ministerstwo na Facebooku.

Mer miasta Czerniowce w południowo-zachodniej części kraju Ołeksij Kaspruk poinformował w poniedziałek o pierwszej zmarłej w tym mieście osobie chorej na COVID-19. O dwóch kolejnych zgonach powiadomił Wasyl Wołodin, p.o. szefa Kijowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Jak dodał, zmarli to mieszkańcy obwodu kijowskiego w wieku 49 i 47 lat.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w poniedziałek rano przez władze najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem było zanotowanych w Kijowie, obwodach czerniowieckim i tarnopolskim na zachodzie kraju.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska - PAP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum