Uczestnicy półmaratonu pomogą budować hospicjum

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2014 11:43

Już za niespełna cztery tygodnie w Iłży (Mazowieckie) odbędzie się II półmaraton. Wszyscy, którzy wezmą w nim udział, wesprą budowę centrum opiekuńczo-rehabilitacyjno-hospicyjnego w podiłżeckim Alojzowie - opisuje "Gazeta Wyborcza".

Centrum buduje Stowarzyszenie im. Ojca Pio w Radomiu. Ma ono służyć osobom chorym i potrzebującym opieki.

Na centrum mają się składać mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych z całodobową opieką personelu medyczno-opiekuńczego, hospicjum stacjonarne dla osób dorosłych i ośrodek rehabilitacji. Stowarzyszenie nadal będzie prowadzić hospicjum domowe dla dzieci.

Budowa centrum to wielkie przedsięwzięcie, dlatego będzie ono realizowane w kilku etapach. W pierwszej kolejności powstaną mieszkania chronione (zaadaptowany zostanie na nie niedokończony budynek szkoły podstawowej), później stanie nowy budynek dla hospicjum.

Stowarzyszenie ma już pozwolenie na budowę, z pierwszymi pracami ruszy prawdopodobnie we wrześniu. Koszt tylko pierwszego etapu to 1,8 mln zł - dodaje.

Stowarzyszeniu pomagają darczyńcy, którzy bezpłatnie przekazują m.in. materiały budowlane. Na inwestycję przeznaczane są też m.in. pieniądze pochodzące z 1 procentu, a także dochód z iłżeckiego półmaratonu, który odbędzie się 31 sierpnia. Równolegle zorganizowany będzie bieg na 10 km. Każdy biegacz, który zapisze się do 25 sierpnia (formularz na ilza.pl), powinien wpłacić co najmniej 50 zł. 

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum