USK w Opolu wykorzystał już wszystkie szczepionki; z jednej ampułki robili sześć szczepionek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2021 15:30

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wykorzystał wszystkie porcje szczepionek przeciw koronawirusowi, jakie otrzymał w pierwszej turze. Zaszczepiono już 254 osoby.

USK w Opolu wykorzystał już wszystkie szczepionki; z jednej ampułki robili sześć szczepionek
Fot. WUM (zdjęcie ilustracyjne)

Według informacji udzielonych w niedzielę (3 stycznia) przez Dariusza Maderę, dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, w pierwszej turze placówka na swoje potrzeby i szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym, otrzymała szczepionki, które początkowo miały wystarczyć do zaszczepienia 225 osób.

- Wykorzystaliśmy szczepionki otrzymane w pierwszym etapie w stu procentach. Dzięki temu, że od 31 grudnia 2020 roku z jednej ampułki zawierającej nominalnie pięć dawek robiliśmy sześć szczepionek, zaszczepiliśmy 254 osoby. Ogółem zgłosiliśmy 1544 osoby do szczepień na dzień 28 grudnia ubiegłego roku, ale są kolejne zgłoszenia, więc liczba ta z pewnością wzrośnie - powiedział Madera.

Dyrektor USK w Opolu przyznał, że sam jeszcze się nie zaszczepił. - Czekam na swoją kolejkę. W tej chwili są osoby, które potrzebują tej szczepionki bardziej niż ja - powiedział Madera. 

Marek Szczepanik

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum