USA: w szpitalach w Wisconsin może zabraknąć miejsc dla pacjentów z COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2020 08:01

Szpitale w Wisconsin są bliskie przeciążenia z powodu gwałtownych przyrostów pacjentów leczonych na COVID-19 - doniosły w czwartek (1 października) lokalne media. Środa była w tym stanie rekordowa pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa i wykrytych przypadków SARS-CoV-2.

USA: w szpitalach w Wisconsin może zabraknąć miejsc dla pacjentów z COVID-19
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W zamieszkanym przez ponad 5 mln osób Wisconsin w środę zdiagnozowano ponad 2,3 tys. zakażeń i odnotowano 27 zgonów na COVID-19. Był to najbardziej tragiczny dzień od początku wybuchu epidemii. Ekspertów niepokoi także wysoki odsetek testów z wynikiem pozytywnym.

Niektóre szpitale w Wisconsin bliskie są przeciążenia - w środę przebywało w nich 737 osób z SARS-CoV-2. W szpitalu Aspirus HealthCare w Wausau w poniedziałek było 47 pacjentów z SARS-CoV-2, a we wtorek już 61.

Pacjenci często odsyłani są do innych amerykańskich miast; niektórzy na przyjęcie czekają ponad dobę - informuje portal "Chicago Tribune". Część pomieszczeń w szpitalach przekształcanych jest w improwizowane oddziały. Przewiduje się, że liczba hospitalizowanych wzrośnie. Z tego powodu szkoleni są ochotnicy, który wyręczać mają pielęgniarki w podstawowych zadaniach.

- Jeśli będą przyrosty takie jak w ostatnich tygodniach, to za kolejne dwa, trzy będziemy mieli ciężką sytuację - twierdzi Michael Hooker, wiceszef sieci szpitali ThedaCare. Dodaje, że mieszkańcy Wisconsin są zaskoczeni tempem pogarszania się sytuacji epidemicznej.

Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym epidemią COVID-19 krajem świata. Od jej wybuchu zmarło w USA 207 211 zakażonych SARS-CoV-2; wykryto ponad 7,2 mln przypadków infekcji koronawirusem.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum