USA: rośnie liczba aborcji

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2010 18:10

Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa (IPPF) opublikowała dane dotyczące swojej działalności w minionych latach.

Z raportu wynika, że w roku 2008 wykonano więcej aborcji niż rok wcześniej. 428 tys. dotyczyło młodych matek. Na całym świecie Federacja wykonała łącznie 1 134 549 aborcji, czy prawie dwukrotnie więcej niż w 2007 roku i zarobiła w sumie w 2008 roku 119,7 mln dolarów.

Założycielką Planned Parenthood była Margaret Higgins Sanger - pielęgniarka i pracownica socjalna z Nowego Jorku. Pierwsze biuro kontroli urodzeń założyła w 1916 roku w nowojorskiej dzielnicy zamieszkałej głównie przez Żydów i Włochów. Do dziś kliniki aborcyjne tej instytucji mieszczą się zazwyczaj w okolicach, zamieszkałych w większości przez narodowe mniejszości.  

Obecnie działalność IPPF skupia się przede wszystkim na zapewnianiu kobietom praw do wyboru i dostępu do bezpiecznej aborcji oraz zmniejszeniu liczby aborcji niebezpiecznych. Ważną częścią tej działalności jest także promocja środków antykoncepcyjnych i edukacja seksualna wśród młodzieży. Do organizacji należy Towarzystwo Rozwoju Rodziny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum