USA: epidemia odry wśród wiernych lokalnego Kościoła

Autor: wiadomosci.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2013 14:03

Epidemia odry w północnym Teksasie, która dotknęła dotychczas 22 osoby, prawdopodobnie ma związek z lokalnym Kościołem i nauczaniem jego lidera - uważają przedstawiciele tamtejszej opieki zdrowotnej.

USA: epidemia odry wśród wiernych lokalnego Kościoła
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Znany teleewangelista Kenneth Copeland, który stoi na czele Eagle Mountain International Church, miał odradzać wiernym szczepienia, sugerując, że powodują one rozwój autyzmu.

Epidemię - jak pisze ABC News - miał zapoczątkować mężczyzna, który wrócił zarażony odrą z Indonezji. Odwiedził Eagle Mountain International Church w Teksasie, gdzie ściskał się z wiernymi i trzymał na rękach dzieci. Tym sposobem prawdopodobnie zaraził ośmiu członków Kościoła w wieku od czterech miesięcy do 44 lat.

Według miejscowych służb medycznych, epidemia odry wśród członków Kościoła to wynik nauczania ich mentora - Kennetha Copelanda. Copeland jest zwolennikiem "ewangelii sukcesu" (bogactwa materialne świadczą o bożym błogosławieństwie) i obecnie przewodzi Eagle Mountain International Church, który wyznaje te zasady.

Miał on ostrzegać przed szczepieniami dzieci, sugerując, że prowadzi to do rozwoju autyzmu. Podczas jednej z dyskusji rzekomo stwierdził także, że szczepienia to "niemal przestępstwo".

Więcej: gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum