USA: 12-letnia dziewczynka walczy o życie po zapaleniu płuc wywołanym koronawirusem

Autor: WTOC11/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2020 10:58

Do szpitala w Atlancie trafiła 12-letnia Emma, jest zakażona COVID-19 i walczy o życie przechodząc poważne zapalenie płuc. Ten przypadek dowodzi, że nie wszystkie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u dzieci przebiegają łagodnie.

Nie wszystkie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-19 u dzieci przebiegają łagodnie. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Justin Anthony, kuzyn Emmy i restaurator z Atlanty, mówi, że 12-latka jest w stabilnym stanie i jest w najlepszych rękach, aby pokonać chorobę - informuje WTOC 11.

Krewny dziewczynki Justin Anthony podkreśla, że objawy Emmy zaczęły się podobnie jak grypa. Dziewczynka miała wysoką gorączka, i początkowo została odesłana do domu. Kiedy pojawił się intensywny duszący kaszel trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej zapalenie płuc.

Justin Anthon w rozmowie z CNN, na którą powołuje się portal WTOC 11, podkreślił, że "wszyscy wciąż mówią o tym, iż COVID-19 nie wpływa na młodych ludzi, ale jego 12-letnia kuzynka walczy teraz o życie".

Dziewczynka, u której rozwinęło się zapalenie płuc nie cierpi z powodu żadnych innych chorób towarzyszących.

Z doniesień badaczy wynika, że koronawirus SARS-CoV-2 powoduje poważne poważne zagrożenie dla życia u ok. 0,1 proc. zarażonych nim dzieci w wieku do 10 lat.

Portal piszący o przypadku dziewczynki podał też, że podobnie jak w przypadku innych systemów szpitalnych, placówka w której jest hospitalizowana 12-latka ogranicza i kontroluje odwiedzających, odkłada zabiegi i odwołuje wszystkie wizyty, które nie wymagają pilnej interwencji.

Więcej: wtoc.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum