UE: nadzwyczajne posiedzenie w sprawie EHEC

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2011 11:27

We wtorek (7 czerwca) odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie ministrów rolnictwa 27 państw Unii Europejskiej poświęcone m.in. konsekwencjom dla sektora rolnego epidemii niebezpiecznej bakterii EHEC, która uśmierciła już co najmniej 22 osoby i spowodowała zachorowanie ponad 2 tys. ludzi.

UE: nadzwyczajne posiedzenie w sprawie EHEC
Ministrowie mają rozmawiać m.in. o tym, jak rozwiązać aktualny kryzys na rynku warzyw i owoców. Omówią szczegóły środków kontroli, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii, a także ostatnie wyniki badań przeprowadzonych przez władze niemieckie w sprawie źródła infekcji.

Wstępne badania potwierdziły, że wyhodowane w Dolnej Saksonii, na północnym zachodzie Niemiec, kiełki fasoli mogą być źródłem infekcji wywołanej niebezpieczną bakterią EHEC.

Minister rolnictwa Dolnej Saksonii Gert Lindemann powiedział w niedzielę ( 5 czerwca) na konferencji prasowej, że także kiełki innych warzyw z gospodarstwa ekologicznego w regionie Uelzen między Hamburgiem a Hanowerem są podejrzane. Dotyczy to łącznie 18 różnych mieszanek kiełków, w skład których wchodzą m.in. kiełki różnych odmian groszku, fasoli i rzodkiewki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum