Tworki: w szpitalu otwarto nowoczesny oddział przyjęciowy

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2015 13:49

W Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Tworkach oficjalnie otwarto wart prawie 15 mln zł oddział przyjęciowy z izbą przyjęć.

Tworki: w szpitalu otwarto nowoczesny oddział przyjęciowy
W Tworkach otwarto oddział przyjęciowy z izbą przyjęć, Fot. MSCZ

To kolejny etap szerokiego programu inwestycyjnego realizowanego w Tworkach, który w ostatnim 10-leciu, zamyka się w budżecie 70 mln zł.

-  Oddajemy do użytku dwa supernowoczesne obiekty, dzięki którym pacjenci będą mogli w bardziej komfortowych warunkach dochodzić do zdrowia - poinformowała Lidia Rudzka, dyrektor Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza.

Nowo otwarte powierzchnie medyczne to oddział przyjęciowy z izbą przyjęć. Większość projektu została sfinansowana z funduszu Unii Europejskiej. Oddział będzie mógł przyjąć 30 pacjentów. Po objęciu umową przez NFZ, pacjenci będą mieli do dyspozycji 15 nowoczesnych sal chorych oraz 3 sale terapeutyczne. Dodatkowo obiekt z izbą przyjęć wyposażono m.in. w defibrylatory, respiratory, kardiomonitory, aparaty EKG, TRG i USG.

W 2014 r. zakończyła się również inwestycja, która polegała na przystosowaniu byłego budynku gospodarczo-technicznego na cele medyczne, utworzenia centrum radiologii z rezonansem magnetycznym oraz oddziału ogólnopsychiatrycznego. Wartość tego projektu wyniosła ponad 26 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum