Turcja: ostatniej doby na COVID-19 zmarła rekordowa liczba pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2020 14:48

W ciągu ostatniej doby zmarła w Turcji na Covid-19 po raz kolejny rekordowa liczba osób - 226 - podało w piątek ministerstwo zdrowia. Łącznie od początku pandemii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła tu do 15 977 osób.

Turcja: ostatniej doby na COVID-19 zmarła rekordowa liczba pacjentów
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 32 106 nowych infekcji, łącznie z pacjentami bezobjawowymi.

Przez ostatnie cztery miesiące władze Turcji podawały jedynie liczbę przypadków zachorowań na Covid-19 z objawami chorobowymi; od 25 listopada informują już o wszystkich przypadkach zakażenia. Nadal jednak nie udostępniają danych na temat łącznej liczby wykrytych przypadków koronawirusa.

W związku z nasilającą się pandemią tureckie władze przywróciły 4 grudnia część cofniętych wcześniej ograniczeń, takich jak zakaz wychodzenia z domów między godzinami 21 a 5 oraz od godziny 21 w piątek do godziny 5 w poniedziałek. Ograniczona została też swoboda poruszania się osób wieku poniżej 20 lat i powyżej 65 lat.

Turcja jest czwartym krajem na świecie - po USA, Indiach i Brazylii - pod względem liczby zakażeń koronawirusem. Jednak kraje te mają od niej o wiele więcej ludności.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum