Turcja: 168 zgonów wskutek Covid-19 ostatniej doby, najwięcej od początku epidemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2020 08:02

W ciągu ostatniej doby w Turcji zmarło 168 osób zakażonych koronawirusem, najwięcej od początku epidemii - poinformował w środę (25 listopada) na konferencji prasowej minister zdrowia Fahrettin Koca. Dzień wcześniej zanotowano 141 zgonów z Covid-19.

Turcja: 168 zgonów wskutek Covid-19 ostatniej doby, najwięcej od początku epidemii
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 28 351 zakażeń koronawirusem - to też najwięcej od początku epidemii. Ankara po raz pierwszy od lipca w ogólną liczbę zakażeń SARS-CoV-2 włączyła przypadki bezobjawowe.

- Dane te dotyczą wszystkich osób objętych testami, niezależnie czy wystąpiły u nich objawy, czy nie - podkreślił Koca.

Turecki rząd od lata podawał jedynie liczbę objawowych przypadków choroby; krytycy zarzucali mu, że całkowita liczba infekcji koronawirusowych w kraju jest o wiele wyższa od podawanej przez ministerstwo zdrowia.

Koca poinformował też, że Turcja podpisała z chińską firmą Sinovac Biotech kontrakt na zakup 50 mln dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi. Dodał, że władze w Ankarze o zakupie szczepionek rozmawiają też z innymi producentami.

- Ważne jest, abyśmy zaczęli stosować szczepionki, o których wiadomo, że są skuteczne i niezawodne. Myślę, że kalendarz szczepień mógłby rozpocząć się 11 grudnia - powiedział turecki minister zdrowia.

Do tej pory w Turcji symptomy koronawirusa wystąpiły łącznie u 467 730 osób, 12 840 z nich zmarło. Minister Koca obiecał, że w najbliższych dniach poda też liczbę osób zakażonych, lecz bezobjawowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum