×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Tuchów: są wolne terminy wizyt u specjalistów

Autor: MSX/Rynek Zdrowia24 października 2013 20:59

Blisko rok pacjenci muszą czekać w Małopolsce na wizytę do najpopularniejszych specjalistów. Zmniejsza się liczba poradni, do których można się dostać jeszcze w tym roku. Tymczasem w wielu poradniach Centrum Zdrowia Tuchów są jeszcze wolne miejsca.

Tuchów: są wolne terminy wizyt u specjalistów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W niektórych poradniach termin wizyty jest nawet kilkudniowy. Laryngolog dziecięcy przyjmuje od ręki, na wizytę w poradni chirurgicznej pacjenci poczekają trzy dni, podobnie jak w poradni rehabilitacyjnej oraz leczenia bólu.

W Krakowie do okulisty trzeba czekać blisko rok, tymczasem w Tuchowie czas oczekiwania wynosi obecnie miesiąc. Do przychodni ortopedycznych, obleganych w innych ośrodkach na Pogórzu, pacjent zostanie przyjęty po dwóch tygodniach - podaje Marek Kołdras z Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o. w informacji przekazanej prasie.

Czas oczekiwania na poradę specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej dzieci wynosi tydzień, a w chirurgii onkologicznej oraz kardiologii dziecięcej dwa tygodnie.

Na drugą połowę grudnia rejestrowani są chorzy, którzy chcą skorzystać z diagnostyki tomograficznej. Szybciej są wykonywane badania pilne. 

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi ponad 30 poradni specjalistycznych. W ramach najpopularniejszych specjaliści przyjmują także w innych miejscowościach powiatu tarnowskiego. W Ciężkowicach funkcjonuje poradnia otolaryngologiczna i ginekologiczno-położnicza. Ginekolodzy przyjmują też w Wierzchosławicach, Wojniczu i Gromniku. Z wizyty u stomatologa można natomiast skorzystać w Jastrzębi, Bruśniku, Biadolinach Radłowskich, Siemiechowie, Wierzchosławicach i Ciężkowicach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze