Tuchów: na Targach Mama i Dziecko najczęściej pytano o warunki porodu

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2018 13:53

Jak wygląda kwestia znieczuleń do porodu? Co trzeba wziąć ze sobą na oddział? Takie pytania najczęściej zadawały przyszłe mamy położnym Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska podczas III edycji Targów Mama i Dziecko w Tuchowie.

Na Targach Mama i Dziecko najczęściej pytano o warunki porodu. Fot. Centrum Zdrowia Tuchów

Jak wynika z komunikatu nadesłanego do redakcji rynekzdrowia.pl przez Centrum Zdrowia Tuchów  Sp. z o.o., przyszłym mamom w rozmowach ze specjalistkami udało się rozwiać wątpliwości. Można było także wykonać podstawowe badania diagnostyczne. Z możliwości zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi skorzystało około czterdziestu pań.

W sumie kilkaset osób odwiedziło stoiska 27 wystawców, a ponad 100 osób wzięło udział w zaplanowanych warsztatach dla dzieci i rodziców. Można się było dowiedzieć m. in., jak po porodzie zadbać o siebie. Położne odpowiadały na pytania dotyczące znieczulenia zewnątrzoponowego, porodu z gazem rozweselającym czy z elektrostymulacją TENS - nieinwazyjną terapią przeciwbólową, rozluźniającą mięśnie.

Zainteresowane panie otrzymały też informacje na jakich zasadach partner może towarzyszyć pacjentce podczas porodu. Były też otwarte drzwi Porodówek Nowej Generacji w Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej. W związku z tym także na miejscu pojawiło się kilka kobiet, aby przyglądnąć się warunkom porodu i połogu.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum