Trzebnica: dzieci z Palestyny wracają do zdrowia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2009 12:25

W szpital Szpitalu Powiatowym im. św. Jadwigi w Trzebnicy lekarze zaoperowali trzech palestyńskich chłopców - ofiary wojny w Strefie Gazy. Za pomoc jakiej udzielili dzieciom, lekarzom z Trzebnicy podziękował konsul palestyński.

Blisko osiemdziesięcioro dzieci z Palestyny przyjechało do Polski na zaproszenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Są w wieku od 8 do 15 lat, straciły bliskich, niektóre są okaleczone. Lekarze z trzebnickiego Szpitala Powiatowego im. św. Jadwigi sami zaoferowali pomoc.

Wybrali trójkę chłopców, którzy odnieśli urazy wymagające interwencji chirurgicznej i którym byli w stani pomóc. Jeden z nich miał odstrzelony łokieć, drugiemu na skutek urazu opadała stopa uniemożliwiając chodzenie, u trzeciego w łopatce tkwił odłamek pocisku.

Chłopcy po przeprowadzonych operacjach czują się dobrze i niebawem dołączą do dzieci odpoczywających i przechodzących terapię w ośrodku pod Warszawą.

W sobotę szpital odwiedził Hisham Husain, palestyński konsul. Dziękował lekarzom z trzebnickiego szpitala za ich zaangażowanie w przywracanie zdrowia dzieciom.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum