Trzaskowski: w stolicy nie ma zagrożenia epidemiologicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2019 10:55

Konieczna jest współpraca miasta z rządem. Będziemy współpracowali, jeżeli chodzi o rozwiązanie problemu awarii w oczyszczalni "Czajka" - poinformował w piątek (30 sierpnia) prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, po posiedzeniu sztabu kryzysowego w KPRM.

Trzaskowski: w stolicy nie ma zagrożenia epidemiologicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piątek (30 sierpnia) rano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Po zakończeniu posiedzenia prezydent stolicy powiedział, że z jego strony jest pełna deklaracja ścisłej współpracy ze wszystkimi, którzy chcą pomóc rozwiązać problem, bo to jest w tej chwili najważniejsze i taką deklarację pan minister Dworczyk złożył - stwierdził Rafał Trzaskowski.

- Udajemy się do spółki MPWiK po to, żeby rozmawiać o tych wszystkich scenariuszach, które zostały przedstawione przez stronę rządową - mówił Trzaskowski.

- Z jednej strony będzie dalej funkcjonował sztab kryzysowy, który zajmuje się całością problemu, w którym od samego początku uczestniczą przedstawiciele rządu (...), a z drugiej strony będziemy pracowali nad koncepcją przerzucenia ścieków bezpośrednio do oczyszczalni ścieków i również nad naszymi koncepcjami, które mają na celu - zanim ten dodatkowy awaryjny rurociąg zostanie wybudowany - doprowadzić do tego, żeby te ścieki były tak ozonowane, żeby były jak najmniej szkodliwe dla środowiska - podkreślił Trzaskowski.

Trzaskowski zapewnił też, że w stolicy nie ma zagrożenia epidemiologicznego.

- Woda w Warszawie jest w 100 proc. bezpieczna (...) Ten zrzut ścieków jest poniżej wszystkich ujęć dla Warszawy, więc nie ma wpływu na jakość wody w Warszawie - zaznaczył. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze