Trwa kampania edukacyjna "Odzyskać oddech"

Autor: KAW/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2009 09:42

Organizacja Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Astmę Ciężką "Odzyskać Oddech" prowadzi kampanię edukacyjną, dotyczącą ciężkiej astmy alergicznej.

– Zdarza się, że astma traktowana jest pobłażliwie, jako jeszcze jedna popularna forma alergii. Pisze się o niej sezonowo z reguły wtedy, gdy rozpoczyna się sezon pylenia, kataru siennego, atopowych reakcji skórnych – komentuje Marcin Kamiński, prezes organizacji „Odzyskać Oddech”.

– Tymczasem niewielu chorych zdaje sobie sprawę z tego, że lekceważenie astmy może w konsekwencji doprowadzić do jej gwałtownego rozwoju, o czym najlepiej wiemy my, chorzy cierpiący na ciężką astmę alergiczną, trudną do kontroli – dodaje Marcin Kamiński.

Nawet najlżejsze objawy astmy powinny mobilizować do natychmiastowej reakcji. Właściwa diagnoza, optymalnie dobrane leki i stała opieka medyczna pozwalają kontrolować chorobę oraz zapobiec jej pogłębieniu się do ciężkiej postaci – alarmują organizatorzy kampanii.

W ramach akcji uruchomione zostały dyżury informacyjne w siedzibie organizacji „Odzyskać Oddech” – członkowie tego stowarzyszenia bezpłatnie udzielają wsparcia i pomocy wszystkim osobom, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o astmie, sposobach leczenia i placówkach medycznych skupiających specjalistów alergologów.

Kontakt ze stowarzyszeniem oraz materiały dotyczące astmy (m.in. o samej chorobie, o tym jak pomagać chorym podczas ataku, test kontroli astmy) na stronie: www.odzyskacoddech.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum