Troszczymy się o najmłodszych

Autor: Ewa Kopacz/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2011 15:07

W Dniu Dziecka minister zdrowia Ewa Kopacz złożyła życzenia wszystkim dzieciom. Zapowiedziała także w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, że prezent w postaci pakietu ustaw w zakresie opieki nad najmłodszymi pacjentami przedstawi w ciągu najbliższych tygodni.

Troszczymy się o najmłodszych

- Wiele dobrych rzeczy wydarzyło się w polskiej pediatrii przez ostatnie cztery lata, ale nie ma wątpliwości: dla kolejnych ministrów zdrowia zostało jeszcze sporo pracy. Zrobiłam tyle, na ile pozwoliły nasze realia finansowe. Nie było to łatwe i nie ukrywam, że wymagało niemałego wysiłku. Ale sama jestem pediatrą i problem pediatrycznej opieki zdrowotnej traktuję z najwyższą powagą. - mówi minister Kopacz.

Dlatego udało się znaleźć setki milionów złotych na profilaktykę hemofilii, na pompy insulinowe i osprzęt do nich. Znaleźliśmy również środki na tworzenie nowych miejsc kardiologicznych i kardiochirurgicznych dla najmłodszych i sfinansowaliśmy cały osprzęt potrzebny do opieki pooperacyjnej.

Udało się zatem wyasygnować duże pieniądze i to mimo bardzo trudnych czasów. Warto też przypomnieć, że rozszerzyliśmy kalendarz szczepień (w grupach ryzyka o szczepienia przeciwko pneumokokom i ospie wietrznej). To również były znaczące wydatki.

Wiemy jednak, że ani problemy finansowe ani nic innego nie zwalnia nas od realizacji zdrowotnych potrzeb polskich dzieci. Dlatego tworzymy pakiet ustaw dotyczący opieki nad najmłodszymi. Zamierzamy położyć nacisk na stomatologię oraz umocnienie roli pielęgniarki i higienistki szkolnej. Pakiet przedstawię w najbliższej przyszłości, tj. za kilka tygodni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum