Trójmiasto: pomogli sponsorzy, jest rehabilitacja

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 października 2009 12:29

W czwartek (1 października) zostanie w Trójmieście oficjalnie otwarty Ośrodek Rehabilitacji "Wyrównywanie szans". Już obecnie korzysta z jego usług ponad 100 niepełnosprawnych.

Trójmiasto: pomogli sponsorzy, jest rehabilitacja
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ośrodek założyła Fundacji Ochrony Praw Dziecka, która wynajęła i zaadoptowała 300 m kw w siedzibie Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Białowieskiej. Udało się dzięki pomocy sponsorów: Firma Marcopol z Chwaszczyna ofiarowała 120 tys. zł na remont, a firma Astar ABR podarowała sprzęt do rehabilitacji o wartości 70 tys. zł.

– Obecnie możemy prowadzić rehabilitację niepełnosprawnych dzieci nie pobierając opłat od rodziców. Na tej samej zasadzie oferujemy świadczenia dorosłym. W przypadku dzieci są one współfinansowane przez miasto Gdynia, w przypadku dorosłych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – mówi Gazecie Wyborczej Roman Masiul, prezes Fundacji.

Pierwsze zajęcia w ośrodku ruszyły jesienią 2006 r., ale dopiero teraz, po zakończeniu rozbudowy, placówka rozwija skrzydła.

– Proponujemy wiele specjalistycznych zabiegów i bezpłatną pomoc lekarzy specjalistów: ortopedy, neurologa, rehabilitanta i psychologa – informuje  Roman Masiul.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum