Trójmiasto: nawet w święta zakaz odwiedzin

Autor: trójmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2009 15:20

Nie w każdym szpitalu będzie można spotkać się z bliskimi, bo mimo ustępującej grypy nie wszędzie zrezygnowano z całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów.

Trójmiasto: nawet w święta zakaz odwiedzin
Strach ma wielkie oczy!

Według statystyk na terenie całego województwa chorych na grypę jest ok. 200 osób. Jeszcze kilka tygodni temu było ich blisko 10 tys. Jerzy Karpiński, pomorski lekarz wojewódzki zaznacza, że nie ma potrzeby ograniczania odwiedzin ze względu na grypę.

Opłatkiem nie podzielimy się jednak z bliskimi, którzy na święta nie zostaną wypisani z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i z Pomorskiego Centrum Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Nadal obowiązuje tam całkowity zakaz odwiedzin, choć jest szansa, że nie będzie ściśle przestrzegany.

- Teoretycznie obowiązuje w naszym szpitalu całkowity zakaz odwiedzin, ale w święta będziemy przymykać na to oko. Co nie znaczy, że jednego pacjenta będzie mogła odwiedzić od razu cała rodzina. Niestety ze względu na prognozy, które mówią o drugiej fali grypy, mającej nadejść już po świętach, zakaz odwiedzin będzie utrzymany do odwołania – tłumaczy Małgorzata Maj, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Wojewódzkim.

Natomiast ograniczenia w liczbie odwiedzających – jednorazowo jedna osoba może odwiedzić jednego pacjenta – utrzymany został w Szpitalu Studenckim oraz w Szpitalu Miejskim w Gdyni. Z kolei w Szpitalu Morskim w Gdyni całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje na oddziałach zabiegowych. Natomiast na pozostałych został ograniczony do jednego odwiedzającego.

Z ograniczania liczby odwiedzających ze względu na grypę wycofały się we wtorek Szpital Specjalistyczny Świętego Wojciecha na Zaspie w Gdańsku, Szpital Kliniczny oraz szpital MSWiA, a także Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum