Transplantologia: rusza kampania promująca podpisywanie oświadczeń woli

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 24 października 2019 21:08

- 26 października obchodzimy Światowy Dzień Transplantacji i Donacji. Dawca.pl rusza z nową kampanię promującą podpisywanie oświadczeń woli. W roku 2018 wykonano 1390 przeszczepów, zaś na przeszczep czekało 1977 osób. Każda z nich czeka na nowe życie lub znaczące podniesienie jego jakości - przypominają autorzy kampanii.

Transplantologia: rusza kampania promująca podpisywanie oświadczeń woli

- Śmierć oraz przekazywanie organów do transplantacji jest tematem tabu w naszym kraju. Boimy się o tym rozmawiać, mimo że nasza decyzja może uratować komuś życie po naszej śmierci - mówi Paweł Klikowicz, koordynator Dawca.pl. - Właśnie dlatego kampania Dawca.pl rusza z akcją, która jest oparta na mocnym, zapadającym w pamięć przekazie, który ma na celu rozpoczęcie rozmowy na temat donacji narządów do transplantacji - dodaje Klikowicz.

- Po co zatem zabierać swoje narządy do trumny czy urny skoro mogą uratować komuś życie? - pyta retorycznie koordynator kampanii.

Organizatorzy kampanii zachęcają do podpisywania oświadczenia woli, które jest informacją mówiącą o tym, że wyrażamy zgodę na pośmiertne pobranie narządów. - Samo podpisanie jednak to za mało, najważniejsze to pozmawiać z rodziną na ten temat - podkreślają twórcy kampanii.

Facebook: https://www.facebook.com/dawcapl
Instagram: https://www.instagram.com/dawca_pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum