Torzym: szpital inwestuje dzięki środkom unijnym

Autor: TVP Gorzów Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 24 września 2009 17:17

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmulogiczno-Kardiologiczny SP ZOZ w Torzymiu zaczyna tętnić życiem. Lecznica się bilansuje, inwestuje w sprzęt i remonty. Polepszone warunki leczenia pacjentów z chorobami układu krążenia dyrekcja przedstawiła podczas obchodzonego w czwartek (24 września) Światowego Dnia Serca.

Torzym: szpital inwestuje dzięki środkom unijnym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeszcze kilkanaście lat temu budynki szpitala w Torzymiu były w rozsypce. Kilka najważniejszych oddziałów udało się dyrekcji wyremontować dzięki pomocy Unii Europejskiej. Od dwóch lat szpital zaczyna się także bilansować i inwestuje w nowy sprzęt. To jedyna tego typu placówka w Lubuskiem, gdzie jest prowadzona rehabilitacja kardiologiczna, pulmonologia i opieka długoterminowa na tak wysokim poziomie.

Dyrekcja i urzędnicy połączyli prezentację szpitala z wykładem z konferencją o przyczynach chorób serca. Jak mówią sami pacjenci zawał jest często wynikiem napiętego trybu życia.

Szpital pulmonologiczno-kardiologiczny utworzono w 1993 roku. Lecznica jako jedna z pierwszych w wojewódzwie ma być przekształcona w spółkę prawa handlowego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum