TVP Gorzów Wielkopolski/Rynek Zdrowia | 24-09-2009 17:17

Torzym: szpital inwestuje dzięki środkom unijnym

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmulogiczno-Kardiologiczny SP ZOZ w Torzymiu zaczyna tętnić życiem. Lecznica się bilansuje, inwestuje w sprzęt i remonty. Polepszone warunki leczenia pacjentów z chorobami układu krążenia dyrekcja przedstawiła podczas obchodzonego w czwartek (24 września) Światowego Dnia Serca.

Jeszcze kilkanaście lat temu budynki szpitala w Torzymiu były w rozsypce. Kilka najważniejszych oddziałów udało się dyrekcji wyremontować dzięki pomocy Unii Europejskiej. Od dwóch lat szpital zaczyna się także bilansować i inwestuje w nowy sprzęt. To jedyna tego typu placówka w Lubuskiem, gdzie jest prowadzona rehabilitacja kardiologiczna, pulmonologia i opieka długoterminowa na tak wysokim poziomie.

Dyrekcja i urzędnicy połączyli prezentację szpitala z wykładem z konferencją o przyczynach chorób serca. Jak mówią sami pacjenci zawał jest często wynikiem napiętego trybu życia.

Szpital pulmonologiczno-kardiologiczny utworzono w 1993 roku. Lecznica jako jedna z pierwszych w wojewódzwie ma być przekształcona w spółkę prawa handlowego.