Toruń: zakażona lekarka z wojewódzkiego szpitala, interna odizolowana

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 12:55

Lekarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu jest zakażona koronawirusem. Jedna z dwóch części oddziału wewnętrznego została odizolowana. Pobrano próbki do badań od kolejnych osób z personelu lecznicy.

Fot. Shutterstock

- Na oddziale wewnętrznym naszego szpitala pracowała osoba z personelu medycznego, która ma dodatni wynik testu w kierunku koronawirusa. Dlatego część tego oddziału została odizolowana. Jest rozlokowany na dwóch piętrach, więc izolowane jest jedno piętro, gdzie pani doktor przebywała - powiedział PAP rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala Janusz Mielcarek.

Dodał, że kilkanaście osób z personelu trafiło na kwarantannę. Przyznał, że wszelkie decyzje są podejmowane w porozumieniu z sanepidem.

- Oczekujemy na wyniki próbek osób, które miały kontakt z panią doktor. W przypadku personelu medycznego wyniki są dość szybko, więc być może będą znane już dziś po południu. O wyniku dodatnim testu pani doktor dowiedzieliśmy się wczoraj późnym wieczorem - podkreślił rzecznik.

Poinformował, że lekarka czuje się dobrze i przebywa obecnie w kwarantannie. Podkreślił, że nie ma informacji o możliwym źródle zakażenia. Rzecznik nie posiada też informacji czy ta osoba pracowała jednocześnie w innym szpitalu.

- W tej części oddziału wewnętrznego hospitalizowanych jest obecnie ok. 10 pacjentów - podkreślił Mielcarek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum